Kolekce MODŘÍN PRISMA

Kolekce MODŘÍN PRISMA

Kolekce Modřín Prisma je vyrobena z FSC certifikovaných modřínových hranolů o rozměrech 45×90 mm. Hranoly jsou co 25 cm propojeny podlepenými dřevěnými kolíky, které zabraňují zkrutu materiálu. Modřín je jako materiál pro venkovní dřevěné květináče a záhony nejlepší volbou a to zejména díky své životnosti, která se udává i bez údržby 35 let a více. Hlavní výhodou tohoto záhonu je také minimalistická bezrámová konstrukce, hranoly jsou přitom propojeny v rozích přeplátováním. Květináče a záhony dodáváme pro vaše pohodlí vždy ve 100% složeném stavu. Není tak třeba nic dále vrtat ani montovat. Květináč usadíte na své místo, naplníte zeminou a můžete sázet.

KONSTRUKCE

Tato kolekce vychází z modřínových hranolů o rozměrech 45×90 mm. Hranoly jsou co 25 cm propojeny podlepenými dřevěnými kolíky, které zabraňují zkrutu materiálu. Pro spojení používáme voděodolné lepidlo.  Hlavní výhodou tohoto květináče je jeho bezrámová konstrukce a tloušťka použitého materiálu.

Všechny květináče jsou vybaveny plastovými nožkami.

TECHNOLOGIE

Modřínové hranoly jsou v rozích spojeny přeplátováním, které je spojeno dvěma dalšími dřevěnými kolíky a to v každém spoji pro maximální pevnost a životnost. Kolíky před spojením podsušíme tak, aby se po instalaci a postupném navýšení vlhkosti kolíku vytvořil dokonalý nerozebíratelný spoj. Tato technologie spojení pomocí různých roztažností 2 materiálů je dnes již vzácná, používala se např. u loukoťových kol.

PEVNÉ DNO A ZPEVŇUJÍCÍ PŘÍČKY

Absolutní výjimečnou možností našich vyvýšených záhonů je možnost doplnit záhon také o pevné dno. Běžný vyvýšený záhon je beze dna, aby zde došlo k propojení se zemí. To ovšem neplatí v případě, kdy je potřeba umístit záhon na betonový podklad, terasu, nebo jiné místo, které toto propojení nedovoluje. Dno je vyrobené z masivního roštu, extrudovaného polystyrenu, pokryté na dně nepropustnou folií.

Další technickou vychytávkou všech našich záhonu jsou zpevňující příčky, které dodáváme do všech našich záhonů, které jsou delší než 2 metry. Tato technologie zabraňuje případné změně tvaru výrobku ke které může docházet vlivem tlaku hlíny.

OŠETŘENÍ VÝROBKU

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Barvy, které používáme jsme testovali posledních 10 let. Používáme speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné, a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům. Zároveň jsou také odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost. Po 3-5 letech můžete pak jednoduše dalším nátěrem a bez broušení oživit barvy.

Lepidla, která používáme jsou v našich trhových zkouškách silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

KOLEKCE

Pošlete nám mail

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.