Kolekce DUB

Kolekce DUB

Kolekce QUESRCUS (DUB) splňuje nejvyšší STANDART kvality. Je vyroben z 70x45mm tlustého prémiového DUBU zimního (Quesrcus petraea).

DUB jako materiál je věčný, jeho životnost se počítá od 100let nahoru, pokud je výrobek vyroben poctivě.

Není náhodou, že u nás, v řece Moravě, byly nalezeny čluny z doby Velkomoravské říše, které byly převážně právě z dubu.

Kromě lodí se z dubu dělala mlýnská kola, mosty, lávky, často i tisícilitrové sudy. Dub byl základní surovinou pro zpevnění přehrad, kde díky jeho zkamenění ve vodě, dokáže přežít venku, na dešti tisíciletí. Dubu nevadí střídaní počasí, vlhkost a vysoké teploty. Díky své minimální roztažnosti a vysoké houževnatosti je ideální pro výrobu prémiové kolekce.

Středověcí řezbáři v Nizozemí, Německu a kolem Baltského moře dovedli řezbu dubu k dokonalosti.

Dlouho jsme se učili a s hrdostí a pýchou Vám představujeme naši QUERCUS (DUB) kolekci. Pro dodržení tradic a absolutní kvality propojujeme jednotlivé díly starou technikou dřevěných dubových kolíků (DUB letní) s mírně vyšší rozpínavostí. Ten před spojením podsušíme a on se přirozenou cestou ve spoji roztáhne. Tím vznikne dokonalý spoj.

Květináče  a vysoké záhony jsme navíc zvedli o 6cm nad úroveň země z designových důvodů. Tento rám navíc odpuzuje slimáky a ochrání tak výsadbu.

Pokud má výroba nějaké NEBE, tak pro výrobu květináčů je to TATO kolekce.

KONSTRUKCE

Tato kolekce vychází z dubových hranolů 45×70 mm propojených co 25 cm podsušenými dřevěnými kolíky. Pro spojení používáme navíc voděodolné lepidlo. Hranoly jsou spojeny v rozích přeplátováním a propojeny dalšími dvěma kolíky pro každý spoj.

PEVNÉ DNO A ZPEVŇUJÍCÍ PŘÍČKY

Absolutní výjimečnou možností našich vyvýšených záhonů je možnost doplnit záhon také o pevné dno. Běžný vyvýšený záhon je beze dna, aby zde došlo k propojení se zemí. To ovšem neplatí v případě, kdy je potřeba umístit záhon na betonový podklad, terasu, nebo jiné místo, které toto propojení nedovoluje. Dno je vyrobené z masivního roštu, extrudovaného polystyrenu, pokryté na dně nepropustnou folií.

Další technickou vychytávkou všech našich záhonu jsou zpevňující příčky, které dodáváme do všech našich záhonů, které jsou delší než 2 metry. Tato technologie zabraňuje případné změně tvaru výrobku ke které může docházet vlivem tlaku hlíny.

OŠETŘENÍ VÝROBKU

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Barvy, které používáme jsme testovali posledních 10 let. Používáme speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné, a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům. Zároveň jsou také odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost. Po 3-5 letech můžete pak jednoduše dalším nátěrem a bez broušení oživit barvy.

Lepidla, která používáme jsou v našich trhových zkouškách silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Díky našich zkušeností se statkem, kde je víceméně vše ze dřeva, jsme si vědomi, že údržba nesmí být zdlouhavá a komplikovaná. Proto jsme vyvinuli vlastní 4 složkovou tenkovrstvou lazuru, která díky své podstatě v přírodní olejové bázi se do materiálu nasaje a stačí naše výrobky jednou za 3-5 let jednoduše přetřít bez broušení. Celá akce pak trvá pár minut a máte na roky vystaráno. Zakoupit můžete ZDE

Pošlete nám mail

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.