Kolekce DUB

Kolekce DUB

Kolekce QUESRCUS (DUB) splňuje nejvyšší STANDART kvality. Je vyroben z 70x45mm a 150x100mm tlustého prémiového DUBU zimního (Quesrcus petraea).

DUB jako materiál je věčný, jeho životnost se počítá od 100let nahoru, pokud je výrobek vyroben poctivě.

Není náhodou, že u nás, v řece Moravě, byly nalezeny čluny z doby Velkomoravské říše, které byly převážně právě z dubu.

Kromě lodí se z dubu dělala mlýnská kola, mosty, lávky, často i tisícilitrové sudy. Dub byl základní surovinou pro zpevnění přehrad, kde díky jeho zkamenění ve vodě, dokáže přežít venku, na dešti tisíciletí. Dubu nevadí střídaní počasí, vlhkost a vysoké teploty. Díky své minimální roztažnosti a vysoké houževnatosti je ideální pro výrobu prémiové kolekce.

Středověcí řezbáři v Nizozemí, Německu a kolem Baltského moře dovedli řezbu dubu k dokonalosti.

Dlouho jsme se učili a s hrdostí a pýchou Vám představujeme naši QUERCUS (DUB) kolekci. Pro dodržení tradic a absolutní kvality propojujeme jednotlivé díly starou technikou dřevěných dubových kolíků (DUB letní) s mírně vyšší rozpínavostí. Ten před spojením podsušíme a on se přirozenou cestou ve spoji roztáhne. Tím vznikne dokonalý spoj.

Květináče  a vysoké záhony jsme navíc zvedli o 6cm nad úroveň země z designových důvodů. Tento rám navíc odpuzuje slimáky a ochrání tak výsadbu.

Pokud má výroba nějaké NEBE, tak pro výrobu květináčů je to TATO kolekce.

TECHNICKÉ DETAILY

Květináče jsou vevnitř obloženy chemicky stálou nopovou folií, vybaveny plastovými nožkami  pro maximální životnost výrobku. Dno je 3 vrstvé,  tvořené masivní dnem 5cm tlustými hranoly, 3cm extrudovaným polystyrenem a krycí folií. Dno je vybaveno 1 nebo 2 přepady pro odvod přebytečné vody. Takto vytvořená vnitřní nádoba maximálně využívá vnitřní prostor a je tím pádem vhodná pro větší rostliny a zasazení keřů a stromů.

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Použité barvy jsme testovali posledních 10 let , abychom našli co jsme hledali. Používáme speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům a jsou odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost a jednoduché oživení barev po 3-5 letech dalším nátěrem bez broušení.

Našim základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny/zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají.

My to vidíme jinak, chceme se zpátky vrátit k podstatě věci, do doby kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl je krátkodobým potěšením na rok nebo dva.

Proto naše výrobky vyrábíme většinou tak jak se dělalo dříve. Příkladem jsou naše spoje dřeva do dřeva nebo spojení rámů do čepu a dlabu. Tento spoj vyžaduje více operační výrobu, kterou jsme my vyladili k dokonalosti. Principem těchto spojení je, že spojení není závislé na síle, kvalitě lepidla, ale drží samo o sobě v drážce a vytváří tak dokonalý spoj.

Pro letošní rok jsme začali používat nové lepidla , které v našich trhových zkouškách jsou silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Díky našich zkušeností se statkem, kde je víceméně vše ze dřeva, jsme si vědomi, že údržba nesmí být zdlouhavá a komplikovaná. Proto jsme vyvinuli vlastní 4 složkovou tenkovrstvou lazuru, která díky své podstatě v přírodní olejové bázi se do materiálu nasaje a stačí naše výrobky jednou za 3-5 let jednoduše přetřít bez broušení. Celá akce pak trvá pár minut a máte na roky vystaráno. Zakoupit můžete ZDE

Pošlete nám mail