Kolekce GIGANT

Kolekce GIGANT

Kolekce GIGANT vychází z úspěšné kolekce KOMBI. Rozdílem je použitá sada vnitřních plastových nádob, které jsou větší a dovolují zasazení větší výsadby díky své velikosti. Technicky a materiálově je kolekce identická s kolekcí KOMBI včetně možnosti doplnit o kolečka s vysokou nosností a brzdami.

Výhoda květináčů GIGANT je možnost zasazení od květin až po stromy. Možnost kombinace s jinými květináči v kolekci je díky stejné výšky 55cm a šířky 53cm  všech produktů v kolekci . Je vhodná k vytvoření ohraničení posezení, zahrad.

TECHNICKÉ DETAILY

Základní princip je, že celý systém je navržen tak, aby voda popř. vlhká zemina nepřišla do kontaktu s dřevem a tím max. prodlužuje jeho životnost.

Květináče jsou vybaveny plastovými nožkami pro maximální životnost výrobku. Plastové nožky jsou důležitým prvkem pro ochranu dřeva. Zvyšují květináč nad úroveň podkladu a tím zabraňuje stojící vodě narušovat strukturu dřeva.

Květináče jsou vevnitř obloženy chemicky stálou nopovou folií, vybaveny plastovými nožkami  pro maximální životnost výrobku. Dno je 3 vrstvé,  tvořené masivní dnem 5cm tlustými hranoly, 3cm extrudovaným polystyrenem a krycí folií. Dno je vybaveno 1 nebo 2 přepady pro odvod přebytečné vody. Takto vytvořená vnitřní nádoba maximálně využívá vnitřní prostor a je tím pádem vhodná pro větší rostliny a zasazení keřů a stromů.

Konstrukce výrobku je spojením dřeva do dřeva pomocí drážky. Na spojení horního rámu a nosných hranolů používáme staré technologie čepu a dlabu, popř. spojení do drážky bez použití vrutů. V celé konstrukci nepoužíváme vruty a žádný spoj není viditelný.

Nejdůležitější technologií je správný výběr dřeva a jeho ochrana. Dřevo je živá struktura a jako taková má mnohá úskalí a pravidla. Musíme vědět jaké dřevo, z jaké části kmene , jakou vlhkost potřebujeme a kdo dřevo připravuje, abychom si byli jisti, že dostaneme prémiovou kvalitu, kterou pro naše výrobky potřebujeme.

Materiál horního rámu je  25/67mm vždy z modřínu a hranoly pak u kolekce GIGANT 45×45 mm z modřínu nebo ze sibiřského modřínu. Strany jsou pak vyrobeny ze severského smrku.

Modřín nebo sibiřský modřín , který používáme je pro danou kategorii zahradních květináčů nejlepší a nejtrvanlivější variantou. Modřín odolává díky své struktuře a smolnatosti nejlépe povětrnostním podmínkám a jeho životnost i bez údržby se udává až 30 a více let.

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Použité barvy jsme testovali posledních 10 let , abychom našli co jsme hledali. Používáme speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům a jsou odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost a jednoduché oživení barev po 3-5 letech dalším nátěrem bez broušení.

Našim základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny/zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají.

My to vidíme jinak, chceme se zpátky vrátit k podstatě věci, do doby kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl je krátkodobým potěšením na rok nebo dva.

Proto naše výrobky vyrábíme většinou tak, jak se to dělalo dříve. Příkladem jsou naše spoje dřeva do dřeva nebo spojení rámů květináčů na rozpor a čep v pokosu , čepu a dlabu a potencionálně námi inovovaný spoj pro kolekci GEO . Tento spoj vyžaduje více operační výrobu, kterou jsme my vyladili k dokonalosti. Principem těchto spojení je, že spojení není závislé na síle, kvalitě lepidla, ale drží samo o sobě v drážce a vytváří tak dokonalý spoj.

Pro letošní rok jsme začali používat nové lepidla , které v našich trhových zkouškách jsou silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Díky našich zkušeností se statkem, kde je víceméně vše ze dřeva, jsme si vědomi, že údržba nesmí být zdlouhavá a komplikovaná. Proto jsme vyvinuli vlastní 4 složkovou tenkovrstvou lazuru, která díky své podstatě v přírodní olejové bázi se do materiálu nasaje a stačí naše výrobky jednou za 3-5 let jednoduše přetřít bez broušení! Celá akce pak trvá pár minut a máte na roky vystaráno. Zakoupit můžete ZDE

DALŠÍ KOLEKCE

Pošlete nám mail

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.