Kolekce MODŘÍN CLASSIC

Kolekce MODŘÍN CLASSIC

Kolekce Modřín Classic je vyrobena z FSC certifikovaných, modřínových desek o rozměrech 20/95mm a 20/115mm. Modřín je jako materiál nejlepší volbou pro venkovní dřevěné květináče a záhony a to zejména díky své životnosti, která se udává i bez údržby 30 a více let. Hlavní výhodou tohoto květináče je také minimalistická bezrámová konstrukce. Desky jsou dále propojeny v rozích přeplátováním a spojení je z obou stran ošetřeno ozdobnými nerezovými vruty. Vyvýšené záhony a květináče dodáváme pro vaše pohodlí vždy ve 100% složeném stavu. Není tak třeba nic dále vrtat ani montovat. Záhon usadíte na své místo, naplníte zeminou a můžete sázet.

BAREVNÝ ODSTÍN

Vybrat si můžete z 5 barevných provedení záhonu. Naší nejprodávanější variantou je barva kaštan. Barva teak je podobná variantě kaštan, hnědá barva má však u teaku nádech do červena. Mimo našich 5 základních barev vám můžeme záhon natřít také barvou dle vašeho individuálního přání. Tento květináč nabízíme také v přírodním provedení, fixovaný transparentním přírodním olejem. V přírodním provedení nejlépe vynikne struktura dřeva a přírodní vzhled modřínu. Všechny naše výrobky totiž moříme ještě před složením, čímž důkladně ošetřujeme také každý záhyb výrobku.

TECHNICKÉ DETAILY

Naše výrobky vyrábíme většinou tak, jak se vyrábělo dříve. Příkladem jsou například naše spoje dřeva do dřeva nebo spojení rámů květináčů a záhonů na rozpor a čep v pokosu , čepu a dlabu a potencionálně námi inovovaný spoj pro kolekci GEO. Tento spoj vyžaduje větší operační výrobu, kterou jsme vyladili k dokonalosti. Principem těchto spojení je, že spojení není závislé na síle, kvalitě lepidla, ale drží samo o sobě v drážce a vytváří tak dohromady dokonalý spoj. U kolekce

V kolekci MODŘÍN CLASSIC používáme pro spojení jednotlivých částí speciální nerezové vruty. Spojovací část pro maximální pevnost zároveň také podlepujeme. Pro podlepení používáme nová lepidla, které jsou v našich trhových zkouškách silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Květináče a záhony jsou z vnitřní strany obloženy chemicky stálou nopovou folií, pro maximální ochranu dřeva.

KONSTRUKCE – STARÉ TRUHLÁŘSKÉ SPOJE

Naším základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny, zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají. My to vidíme jinak. Vracíme se zpátky k podstatě věci, do doby, kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl jen krátkodobým potěšením na rok nebo dva.

Nejdůležitější technologií je správný výběr dřeva a jeho následná ochrana. Dřevo je živá struktura a jako taková má mnohá úskalí a pravidla. Musíme tedy vědět jaké dřevo, z jaké části kmene, jakou vlhkost potřebujeme a kdo dřevo připravuje, abychom si byli jisti, že dostaneme prémiovou kvalitu, kterou pro naše výrobky potřebujeme.

PEVNÉ DNO A NEREZOVÝ RÁM

Všechny naše květináče jsme vybavili plným masivním dnem , vyrobeným z masivního dřeva, zakrytým nepropustnou folií, která je napojena na boky ochráněné nopovou folií. Díky typu použitého dna je nosnost každého květináče minimálně 150kg na 1m2. Dno z masivních desek zpevňuje celou konstrukci výrobku. Každý květináč je vybaven otvorem pro odtok přebytečné zálivky/dešťové vody. Konstrukce dna a obložení stěn květináče dovoluje maximální využití prostoru pro výsadbu.

Absolutní výjimečnou možností našich vyvýšených záhonů je možnost doplnit záhon také o pevné dno. Běžný vyvýšený záhon je beze dna, aby zde došlo k propojení se zemí. To ovšem neplatí v případě, kdy je potřeba umístit záhon na betonový podklad, terasu, nebo jiné místo, které toto propojení nedovoluje.

Z tohoto důvodu jsme vyvinuli vlastní třívrstvé pevné dno tvořené z masivních hranolů, extrudovaného polystyrenu a nepromokavé fólie, která je doplněna o výpusť s filtrací a netkanou textilií. Tento systém funguje jako odtok přebytečné srážkové vody.

Jako další variantu vyladění našeho výrobku nabízíme možnost doplnit záhon o nerezový rám, který zdvihne základnu nad vlhký podklad a ještě více prodlouží jeho životnost. Nerezová základna zároveň slouží jako ochrana před slimáky.

PAŘENIŠTĚ

Naše pařeniště si můžete pořídit jako samostatný výrobek, který je zároveň opatřen propojením na naše vyvýšené záhony a aretací proti větru. Pařeniště je pro pohodlné použití vybaveno také posuvnými okny, síť pod okny pak chrání výsadbu před nezvanými návštěvníky nebo silným deštěm.

Pařeniště je vybaveno v rozích aretačními kolíky k propojení s našimi vyvýšenými záhony.

Pařeniště můžete umístit také rovnou na zem.

Pařeniště v kolekci MODŘÍN CLASSIC vyrábíme také celé z modřínu. Výsledkem je výrobek s dlouhou životností (min. 30 let) a zároveň s minimálními nároky na údržbu. Dle vašich rozměrů a přání vám můžeme pařeniště vyrobit i na míru.

OŠETŘENÍ VÝROBKU

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Použité barvy jsme testovali posledních 10 let, abychom tak našli, co jsme hledali. Používáme naše speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům. Jsou také odolné proti UV a vodě. Výsledkem je pak mnohonásobně delší životnost a po 3-5 letech jednoduché oživení barev, které docílíte dalším nátěrem bez jakéhokoliv broušení. Zakoupit můžete ZDE

KOLEKCE

Pošlete nám mail

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.