Kolekce KOMBI

Kolekce KOMBI

Kolekce KOMBI je naší nejprodávanější kolekcí. V namáhaných částech (rám a spojující hranoly) je vyrobena z modřínu, zbylá část výrobku je vyrobena z kvalitního severského smrku. Název kolekce KOMBI odráží hlavní výhodu této kolekce a to možnosti kombinace s jinými výrobky ze stejné kolekce. Tuto kolekci vyrábíme v různých tvarových a délkových provedeních. Vyvýšené záhony dodáváme pro vaše pohodlí vždy ve 100% složeném stavu. Není tak třeba nic dále vrtat ani montovat. Záhon usadíte na své místo, naplníte zeminou a můžete sázet.

KONSTRUKCE – STARÉ TRUHLÁŘSKÉ SPOJE

Výhodou našich květináčů je skutečně pevná konstrukce, která je založená na spojení dřeva do dřeva pomocí drážky, a to zcela bez použití vrutů. Na spojení horního rámu a nosných hranolů používáme staré technologie čepu a dlabu, popř. spojení do drážky bez použití vrutů. V celé konstrukci nepoužíváme vruty a žádný spoj tak není viditelný.

Naším základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny, zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají. My to vidíme jinak. Vracíme se zpátky k podstatě věci, do doby, kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl jen krátkodobým potěšením na rok nebo dva.

Nejdůležitější technologií je správný výběr dřeva a jeho následná ochrana. Dřevo je živá struktura a jako taková má mnohá úskalí a pravidla. Musíme tedy vědět jaké dřevo, z jaké části kmene, jakou vlhkost potřebujeme a kdo dřevo připravuje, abychom si byli jisti, že dostaneme prémiovou kvalitu, kterou pro naše výrobky potřebujeme.

HORNÍ RÁM

Materiál horního rámu je u kolekce KOMBI 25/67 mm ze smrku a základní konstrukce z 45×45 mm tlustých hranolů z téhož materiálu. Konstrukce horního rámu je pro maximální pevnost vyrobena technologií čepu a dlabu. Strany záhonu jsou pak vyrobeny ze severského smrku.

VARIANTY VÝROBKU A VÝROBA NA MÍRU

Ve variantě výrobku nabízíme také treláž (opěrnou mříž) pro pěstování popínavých rostlin. Treláž je možné umístit také do prostoru, kde vytvoří stěnu na rozdělení prostoru. Treláž je připojena k výrobku šrouby a maticemi a dá se jednoduše odmontovat.

Další oblíbenou variantou výrobku je možnost změny výšky výrobku. V kolekci kombi nabízíme ve 4 výškových profilech, stačí si vybrat v hlavním menu. Pokud máte jiný požadavek, ozvěte se  nám, vyrobíme vám ho na míru.

U této kolekce se plastové vložky dodávají s neodvrtanými přepadovými otvory pro případ použití květináče ve vnitřních prostorách, pokud květináč bude umístěn venku na dešti, je potřeba otvory odvrtat ještě před zasazením. Jako službu zdarma nabízíme odvrtání otvorů, stačí se zmínit v textu poznámky v objednávce.

V kolekci KOMBI najdete květináče a vyvýšené záhony různých velikostí.

Pokud jste si z našich vyvýšených záhonů nevybrali a máte svoji specifickou představu nebo se Vám líbí některý záhon, u kterého potřebujete jen upravit rozměr, pak je to jednoduché. Napište nám na info@na-statku.cz a my vám připravíme vaši nabídku na míru.

OŠETŘENÍ VÝROBKU

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Barvy, které používáme jsme testovali posledních 10 let. Používáme speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné, a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům. Zároveň jsou také odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost. Po 3-5 letech můžete pak jednoduše dalším nátěrem a bez broušení oživit barvy.

Lepidla, která používáme jsou v našich trhových zkouškách silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Díky našich zkušeností se statkem, kde je víceméně vše ze dřeva, jsme si vědomi, že údržba nesmí být zdlouhavá a komplikovaná. Proto jsme vyvinuli vlastní 4 složkovou tenkovrstvou lazuru, která díky své podstatě v přírodní olejové bázi se do materiálu nasaje a stačí naše výrobky jednou za 3-5 let jednoduše přetřít bez broušení. Celá akce pak trvá pár minut a máte na roky vystaráno. Zakoupit můžete ZDE

DALŠÍ KOLEKCE

Pošlete nám mail

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.