Kolekce MAMUT

Kolekce MAMUT

Kolekce MAMUT je naší velmi oblíbenou kolekcí, která zaujme na první pohled svým bytelným provedením. Kolekce MAMUT je vyrobena ze severského smrku, v namáhaných částech pak z modřínu. Modřín je pro zahradní květináče absolutním technologickým premiantem. Životnost výrobků z modřínů  se i bez údržby udává minimálně 30 let. Díky kombinaci masivních 8 cm tlustých hranolů a kvalitní barvy, jde o velmi exkluzivní výrobek. Kombinací naší technologie spojení dřeva do dřeva, masivního rámu o šířce 120 mm a spoje rámu čepu a dlabu, získáte výjimečný výrobek s dlouhodobou životnosti. Naše květináče dodáváme pro vaše pohodlí vždy ve100% složeném stavu. Není tak třeba nic dále vrtat ani montovat. Květináč usadíte na své místo, naplníte zeminou a můžete sázet.

PEVNÉ DNO

Všechny naše květináče jsme vybavili plným masivním dnem , vyrobeným z masivního dřeva, zakrytým nepropustnou folií, která je napojena na boky ochráněné nopovou folií.

Díky typu použitého dna je nosnost každého květináče minimálně 150kg na 1m2. Dno z masivních desek zpevňuje celou konstrukci výrobku.

Každý květináč je vybaven otvorem pro odtok přebytečné zálivky/dešťové vody. Konstrukce dna a obložení stěn květináče dovoluje maximální využití prostoru pro výsadbu.

KONSTRUKCE – STARÉ TRUHLÁŘSKÉ SPOJE

Výhodou našich květináčů je skutečně pevná konstrukce, která je založená na spojení dřeva do dřeva pomocí drážky, a to zcela bez použití vrutů. Ochranná barva spolu s masivním modřínem a smrkem zajišťuje pak záhonu maximální životnost. Na spojení horního rámu a nosných hranolů používáme staré technologie čepu a dlabu, popř. spojení do drážky bez použití vrutů. V celé konstrukci nepoužíváme vruty a žádný spoj tak není viditelný.

Naším základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny, zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají. My to vidíme jinak. Vracíme se zpátky k podstatě věci, do doby, kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl jen krátkodobým potěšením na rok nebo dva.

Nejdůležitější technologií je správný výběr dřeva a jeho následná ochrana. Dřevo je živá struktura a jako taková má mnohá úskalí a pravidla. Musíme tedy vědět jaké dřevo, z jaké části kmene, jakou vlhkost potřebujeme a kdo dřevo připravuje, abychom si byli jisti, že dostaneme prémiovou kvalitu, kterou pro naše výrobky potřebujeme.

Květináče jsou z vnitřní strany pro maximální ochranu dřeva obloženy chemicky stálou nopovou folií.

HORNÍ RÁM

Materiál horního rámu je u kolekce Mamut z 120×45 mm modřínu a základní konstrukce z 80 mm tlustých hranolů opět z modřínu. Konstrukce horního rámu je pro maximální pevnost vyrobena technologií čepu a dlabu. Strany záhonu jsou pak vyrobeny ze smrku.

Modřín, který používáme, je pro danou kategorii zahradních květináčů nejlepší a nejtrvanlivější variantou. Modřín odolává díky své struktuře a smolnatosti nejlépe povětrnostním podmínkám a jeho životnost i bez údržby se udává až 30 a více let.

VARIANTY VÝROBKU

Ve variantě výrobku nabízíme také treláž (opěrnou mříž) pro pěstování popínavých rostlin. Treláž je možné umístit také do prostoru, kde vytvoří stěnu na rozdělení prostoru. Treláž je připojena k výrobku šrouby a maticemi a dá se jednoduše odmontovat.

Další oblíbenou variantou výrobku je možnost změny výšky výrobku. Kolekci Mamut nabízíme v několika výškových profilech, stačí si vybrat v hlavním menu. Pokud máte jiný požadavek, ozvěte se  nám, vyrobíme vám ho na míru.

OŠETŘENÍ VÝROBKU

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Barvy, které používáme jsme testovali posledních 10 let. Používáme speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné, a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům. Zároveň jsou také odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost. Po 3-5 letech můžete pak jednoduše dalším nátěrem a bez broušení oživit barvy.

Lepidla, která používáme jsou v našich trhových zkouškách silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Díky našich zkušeností se statkem, kde je víceméně vše ze dřeva, jsme si vědomi, že údržba nesmí být zdlouhavá a komplikovaná. Proto jsme vyvinuli vlastní 4 složkovou tenkovrstvou lazuru, která díky své podstatě v přírodní olejové bázi se do materiálu nasaje a stačí naše výrobky jednou za 3-5 let jednoduše přetřít bez broušení. Celá akce pak trvá pár minut a máte na roky vystaráno. Zakoupit můžete ZDE

DALŠÍ KOLEKCE

Pošlete nám mail

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.