Kolekce MAMUT

Kolekce MAMUT

Každá výroba má svého premianta, svůj TOP výrobek bez kompromisu. Pro nás je to kolekce MAMUT. Použitím 45mm tlustého rámu a 80mm tlustých bočních hranolů vyrobených z prémiového sibiřského modřínu , vytváří dokonalý výrobek s maximální životností a exkluzivním vzhledem. Použili jsme do tohoto výrobku to NEJ co umíme použitím starých technologií bezvrutových spojů dřeva do dřeva. Rám 120mm široky, spojený čepem a dlabem je naší chloubou.

TECHNICKÉ DETAILY

Základní princip je, že celý systém je navržen tak, aby voda popř. vlhká zemina nepřišla do kontaktu s dřevem a tím max. prodlužuje jeho životnost.

Plastové nožky jsou důležitým prvkem pro ochranu dřeva. Plastová část zvyšuje květináč nad úroveň podkladu a tím zabraňuje stojící vodě narušovat strukturu dřeva.

Materiál horního rámu je 45x120mm vždy z modřínu a hranoly pak  80x80mm u kolekcí MAMUT ze sibiřského modřínu. Strany výrobku jsou vyrobeny také z modřínu upevněné do drážky v masivních hranolech.

Modřín nebo sibiřský modřín , který používáme je pro danou kategorii zahradních květináčů nejlepší a nejtrvanlivější variantou. Modřín odolává díky své struktuře a smolnatosti nejlépe povětrnostním podmínkám a jeho životnost i bez údržby se udává až 30 a více let.

Květináče jsou vevnitř obloženy chemicky stálou nopovou folií, vybaveny plastovými nožkami  pro maximální životnost výrobku. Dno je 3 vrstvé,  tvořené masivní dnem 5cm tlustými hranoly, 3cm extrudovaným polystyrenem a krycí folií. Dno je vybaveno 1 nebo 2 přepady pro odvod přebytečné vody. Takto vytvořená vnitřní nádoba maximálně využívá vnitřní prostor a je tím pádem vhodná pro větší rostliny a zasazení keřů a stromů.

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Použité barvy jsme testovali posledních 10 let , abychom našli co jsme hledali. Používáme speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům a jsou odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost a jednoduché oživení barev po 3-5 letech dalším nátěrem bez broušení.

Našim základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny/zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají.

My to vidíme jinak, chceme se zpátky vrátit k podstatě věci, do doby kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl je krátkodobým potěšením na rok nebo dva.

Proto naše výrobky vyrábíme většinou tak jak se dělalo dříve. Příkladem jsou naše spoje dřeva do dřeva nebo spojení rámů do čepu a dlabu. Tento spoj vyžaduje více operační výrobu, kterou jsme my vyladili k dokonalosti. Principem těchto spojení je, že spojení není závislé na síle, kvalitě lepidla, ale drží samo o sobě v drážce a vytváří tak dokonalý spoj.

Pro letošní rok jsme začali používat nové lepidla , které v našich trhových zkouškách jsou silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Díky našich zkušeností se statkem, kde je víceméně vše ze dřeva, jsme si vědomi, že údržba nesmí být zdlouhavá a komplikovaná. Proto jsme vyvinuli vlastní 4 složkovou tenkovrstvou lazuru, která díky své podstatě v přírodní olejové bázi se do materiálu nasaje a stačí naše výrobky jednou za 3-5 let jednoduše přetřít bez broušení. Celá akce pak trvá pár minut a máte na roky vystaráno. Zakoupit můžete ZDE

DALŠÍ KOLEKCE

Pošlete nám mail