Do truhlíku / květináče vruty nepatří – staré techniky spojení dřeva do dřeva.

Našim základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny/zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají.

My to vidíme jinak, chceme se zpátky vrátit k podstatě věci, do doby kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl je krátkodobým potěšením na rok nebo dva.

Proto naše výrobky vyrábíme většinou tak jak se dělalo dříve. Příkladem jsou naše spoje dřeva do dřeva nebo spojení rámů květináčů na čep a dlab. Tento spoj vyžaduje více operační výrobu, kterou jsme my vyladili k dokonalosti. Principem těchto spojení je, že spojení není závislé na síle, kvalitě lepidla, ale drží samo o sobě v drážce a vytváří tak dokonalý spoj.

Pro letošní rok jsme začali používat nové lepidla , které v našich trhových zkouškách jsou silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Výsledkem použitých technologií je výrobek, který Vám bude dělat radost dlouhé léta a pokud ne, tak nám ho pošlete a my Vám ho opravíme. My pracujeme tak, aby naše práce byla radost a přinášela radost.

Sami jsme například vyvinuli nové spoje sloučením dvou různých starších technik, které jsou ideální pro naše použití ve spojení nových druhů květináčů.