Květináče

KOLEKCE

PRODUKTY

TECHNICKÉ DETAILY

Základní princip je, že celý systém je navržen tak, aby voda popř. vlhká zemina nepřišla do kontaktu s dřevem a tím max. prodlužuje jeho životnost.

Květináče jsou vybaveny plastovými nožkami a vnitřní plastovou vložkou pro maximální životnost výrobku. Plastové nožky jsou důležitým prvkem pro ochranu dřeva. Plastová část zvyšuje květináč nad úroveň podkladu a tím zabraňuje stojící vodě narušovat strukturu dřeva.

Vnitřní plastová vložka je vybavena přepadovým systémem pro správné zavlažování.

Konstrukce výrobku je spojením dřeva do dřeva pomocí drážky. Na spojení horního rámu a nosných hranolů používáme staré technologie čepu a dlabu, popř. spojení do drážky bez použití vrutů. V celé konstrukci nepoužíváme vruty a žádný spoj není viditelný.

Nejdůležitější technologií je správný výběr dřeva a jeho ochrana. Dřevo je živá struktura a jako taková má mnohá úskalí a pravidla. Musíme vědět jaké dřevo, z jaké části kmene , jakou vlhkost potřebujeme a kdo dřevo připravuje, abychom si byli jisti, že dostaneme prémiovou kvalitu, kterou pro naše výrobky potřebujeme.

Materiál horního rámu je od KOMBI 25/67mm až po 45x120mm vždy z modřínu a hranoly pak od KOMBI 45×45 mm až po 80x80mm u kolekcí MAMUT a Ludvík XVI. opět z modřínu. Strany jsou pak vyrobeny ze severského smrku nebo také z modřínu u kolekce MAMUT.

Modřín nebo sibiřský modřín , který používáme je pro danou kategorii zahradních květináčů nejlepší a nejtrvanlivější variantou. Modřín odolává díky své struktuře a smolnatosti nejlépe povětrnostním podmínkám a jeho životnost i bez údržby se udává až 30 a více let.

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Použité barvy jsme testovali posledních 10 let , abychom našli to, co jsme hledali. Používáme speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům a jsou odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost a jednoduché oživení barev po 3-5 letech dalším nátěrem bez broušení.

Našim základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny/zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají.

My to vidíme jinak, chceme se zpátky vrátit k podstatě věci, do doby kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl je krátkodobým potěšením na rok nebo dva.

Proto naše výrobky vyrábíme většinou tak, jak se to dělalo dříve. Příkladem jsou naše spoje dřeva do dřeva nebo spojení rámů květináčů na rozpor a čep v pokosu, čepu a dlabu a potencionálně námi inovovaný spoj pro kolekci GEO . Tento spoj vyžaduje více operační výrobu, kterou jsme my vyladili k dokonalosti. Principem těchto spojení je, že spojení není závislé na síle, kvalitě lepidla, ale drží samo o sobě v drážce a vytváří tak dokonalý spoj.

Pro letošní rok jsme začali používat nové lepidla , které v našich trhových zkouškách jsou silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Díky našich zkušeností se statkem, kde je víceméně vše ze dřeva, jsme si vědomi, že údržba nesmí být zdlouhavá a komplikovaná. Proto jsme vyvinuli vlastní 4 složkovou tenkovrstvou lazuru, která díky své podstatě v přírodní olejové bázi se do materiálu nasaje a stačí naše výrobky jednou za 3-5 let jednoduše přetřít bez broušení! Celá akce pak trvá pár minut a máte na roky vystaráno. Zakoupit můžete ZDE

Pošlete nám mail