Sibiřský modřín-král zahrady

Vyrábíme ze sibiřského modřínu a modřínu všechny namáhané části a většinu kolekcí vyrábíme celé z modřínu, který je pro použití v zahradě nejtrvanlivější variantou a díky své smolnatosti a tvrdosti dřeva je doopravdovým TOPem pro venkovní použití.

Modřín jako materiál je nejlepší volbou pro venkovní dřevěné květináče. Modřín patří mezi tvrdé typy dřeva a hustota modřínu zajištuju jeho vlastnosti. U modřínu se udává životnost i bez údržby 30 a více let.

Jedním z důvodů je krásná kresba modřínu, jeho přirozená barva do žluta, se kterou se pak velmi dobře chytají požadované odstíny.

U kolekce KOMBI , truhlíků navíc na stěny výrobku používáme také borovici a severský smrk. Smrk a borovice patří mezi měkké/středně tvrdé, porézní dřeva s vysokou savostí našich olejových lazur.  Výsledkem sloučení porézního dřeva a kvalitní olejové lazury vznikne výrobek s delší životností než některé jiné tvrdší varianty dřeva, které nepřijmou tolik ochrany v podobě olejových lazur.

Pro použití na truhlíky i díky krásné struktury dřeva, vhodné pro hloubkové moření a opalovaní, je severský smrk a borovice ideální.