Vyvýšené záhony MAMUT

Vyvýšené záhony MAMUT

Kolekce MAMUT je naší velmi oblíbenou kolekcí, která zaujme na první pohled svým bytelným provedením. Kolekce MAMUT je vyrobena ze severského smrku, v namáhaných částech pak z modřínu. Modřín je pro zahradní vyvýšené záhony absolutním technologickým premiantem. Životnost výrobků z modřínů  se i bez údržby udává minimálně 30 let. Díky kombinaci masivních 8 cm tlustých hranolů, kvalitní barvy a ochraně chemicky stálou nopovou folií, jde o velmi exkluzivní výrobek. Kombinací naší technologie spojení dřeva do dřeva, masivního rámu o šířce 120 mm a spoje rámu čepu a dlabu, získáte výjimečný výrobek s dlouhodobou životnosti. Vyvýšené záhony dodáváme pro vaše pohodlí vždy ve 100% složeném stavu. Není tak třeba nic dále vrtat ani montovat. Záhon usadíte na své místo, naplníte zeminou a můžete sázet.

KONSTRUKCE

Výhodou našich vyvýšených záhonů je skutečně pevná konstrukce, která je založená na spojení dřeva do dřeva pomocí drážky, a to zcela bez použití vrutů. Ochranná barva spolu s masivním modřínem a severským smrkem zajišťuje pak záhonu maximální životnost. Na spojení horního rámu a nosných hranolů používáme staré technologie čepu a dlabu, popř. spojení do drážky bez použití vrutů. V celé konstrukci nepoužíváme vruty a žádný spoj tak není viditelný.

Naším základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny, zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají. My to vidíme jinak. Vracíme se zpátky k podstatě věci, do doby, kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl jen krátkodobým potěšením na rok nebo dva.

TECHNOLOGIE

Nejdůležitější technologií je správný výběr dřeva a jeho následná ochrana. Dřevo je živá struktura a jako taková má mnohá úskalí a pravidla. Musíme tedy vědět jaké dřevo, z jaké části kmene, jakou vlhkost potřebujeme a kdo dřevo připravuje, abychom si byli jisti, že dostaneme prémiovou kvalitu, kterou pro naše výrobky potřebujeme.

Ve všech našich vyvýšených záhonech je nainstalovaná chemicky stálá nopová folie, která zaručuje absolutní ochranu dřeva a prodlužuje tak životnost výrobku. Variantně pak nabízíme i ANTI-HRABOŠ síť jako ochranu proti hlodavcům.

Delší záhony jsou pro max. pevnost vevnitř propojeny co metr vnitřní stěnou, která je také 100% obalena nopovou folií. Horní rám funguje jako zpevňující věnec. Tato technika zajištuje, že naše záhony mají absolutně pevný- stabilní tvar.

HORNÍ RÁM

Základem záhonu je masivní konstrukce z 8x8cm tlustých hranolů propojených konstrukcí dřevo do dřeva. Konstrukce je dále spojena spodním a horním věncem 45x120mm, čímž je zajištěna její maximální pevnost. Konstrukce horního rámu je pro maximální pevnost vyrobena technologií čepu a dlabu. Strany záhonu jsou pak vyrobeny ze severského smrku.

Modřín nebo sibiřský modřín, který používáme, je pro danou kategorii zahradních květináčů nejlepší a nejtrvanlivější variantou. Modřín odolává díky své struktuře a smolnatosti nejlépe povětrnostním podmínkám a jeho životnost i bez údržby se udává až 30 a více let.

PEVNÉ DNO

Výjimečnou možností našich vyvýšených záhonů je možnost doplnit záhon také o pevné dno. Běžný vyvýšený záhon je bez dna, aby zde došlo k propojení se zemí. To ovšem neplatí v případě, kdy je potřeba umístit záhon na betonový podklad, terasu, nebo jiné místo, které toto propojení nedovoluje.

Z tohoto důvodu jsme vyvinuli vlastní třívrstvé pevné dno tvořené z masivních hranolů, extrudovaného polystyrenu a nepromokavé fólie, která je doplněna o výpusť s filtrací a netkanou textilií. Tento systém funguje jako odtok přebytečné srážkové vody.

OŠETŘENÍ VÝROBKU

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Barvy, které používáme jsme testovali posledních 10 let. Používáme speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné, a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům. Zároveň jsou také odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost. Po 3-5 letech můžete pak jednoduše dalším nátěrem a bez broušení oživit barvy.

Lepidla, která používáme jsou v našich trhových zkouškách silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Díky našich zkušeností se statkem, kde je víceméně vše ze dřeva, jsme si vědomi, že údržba nesmí být zdlouhavá a komplikovaná. Proto jsme vyvinuli vlastní 4 složkovou tenkovrstvou lazuru, která díky své podstatě v přírodní olejové bázi se do materiálu nasaje a stačí naše výrobky jednou za 3-5 let jednoduše přetřít bez broušení. Celá akce pak trvá pár minut a máte na roky vystaráno. Zakoupit můžete ZDE

DALŠÍ KOLEKCE

Pošlete nám mail