Vyvýšené záhony MAMUT

Vyvýšené záhony MAMUT

Kolekce MAMUT  je naší velmi oblíbenou kolekcí, která zaujme na první pohled svým bytelným provedením. Celá kolekce je vyrobena z masivního sibiřského modřínu a českého modřínu, který je pro zahradní vyvýšené záhony absolutním technologickým premiantem. Životnost výrobků z modřínů  se bez údržby udává minimálně 30 let. Díky kombinaci masivních 8 cm tlustých hranolů, kvalitní barvy a ochraně chemicky stálou nopovou folií, jde o velmi exkluzivní výrobek. Kombinací naší technologie spojení dřeva do dřeva, masivního rámu o šířce 120 mm a spoje rámu čepu a dlabu, získáte výjimečný výrobek s dlouhodobou životnosti. Záhony dodáváme 100% složené, v ceně dopravy je i složení a ustavení na Vámi připravené místo.

TECHNICKÉ DETAILY

Výhodou našich vysokých záhonů je pevná konstrukce založená na spojení dřeva do dřeva bez použití vrutů plus ochranná barva, která spolu s masivním modřínem zajišťuje maximální životnost.

Našim základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny/zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají. My to vidíme jinak, chceme se zpátky vrátit k podstatě věci, do doby kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl je krátkodobým potěšením na rok nebo dva. Proto naše výrobky vyrábíme většinou tak jak se dělalo dříve.

Příkladem jsou naše spoje dřeva do dřeva nebo spojení rámů květináčů na  čep a dlab. Principem těchto spojení je, že spojení není závislé na síle, kvalitě lepidla, ale drží samo o sobě v drážce a vytváří tak dokonalý spoj.

Konstrukce výrobku je spojením dřeva do dřeva pomocí drážky. Na spojení horního rámu a nosných hranolů používáme staré technologie čepu a dlabu, popř. spojení do drážky bez použití vrutů. V celé konstrukci nepoužíváme vruty a žádný spoj není viditelný.

Nejdůležitější technologií je správný výběr dřeva a jeho ochrana. Dřevo je živá struktura a jako taková má mnohá úskalí a pravidla. Musíme vědět jaké dřevo, z jaké části kmene , jakou vlhkost potřebujeme a kdo dřevo připravuje, abychom si byli jisti, že dostaneme prémiovou kvalitu, kterou pro naše výrobky potřebujeme.

Modřín nebo sibiřský modřín , který používáme, je pro danou kategorii zahradních květináčů nejlepší a nejtrvanlivější variantou. Modřín odolává díky své struktuře a smolnatosti nejlépe povětrnostním podmínkám a jeho životnost i bez údržby se udává až 30 a více let.

Všechny naše vyvýšené záhony dodáváme vybavené chemicky stálou nopovou folií v ceně , variantně nabízíme integrované pařeniště s aretací proti větru. V ceně dopravy je pak i složení a umístění na Vámi připravený podklad. Výrobky dodáváme 100% složené.

Absolutní výjimečnou možností našich vysokých záhonů je možnost doplnit záhon o pevné dno. Běžný vyvýšený záhon je bez dna aby došlo k propojení se zemí. To ovšem neplatí když je potřeba umístit záhon na betonový podklad, terasu, nebo jiné místo, které toto propojení vylučuje.

Proto jsme vyvinuli vlastní třívrstvé pevné dno z masivních hranolů, extrudovaného polystyrenu a nepromokavé fólie které doplňujeme o výpusť s filtrací s netkanou textilií které fungují jako odtok přebytečné srážkové vody.

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Použité barvy jsme testovali posledních 10 let , abychom našli co jsme hledali. Používáme speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům a jsou odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost a jednoduché oživení barev po 3-5 letech dalším nátěrem bez broušení.

Pro letošní rok jsme začali používat nové lepidla , které v našich trhových zkouškách jsou silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Díky našich zkušeností se statkem, kde je víceméně vše ze dřeva, jsme si vědomi, že údržba nesmí být zdlouhavá a komplikovaná. Proto jsme vyvinuli vlastní 4 složkovou tenkovrstvou lazuru, která díky své podstatě v přírodní olejové bázi se do materiálu nasaje a stačí naše výrobky jednou za 3-5 let jednoduše přetřít bez broušení. Celá akce pak trvá pár minut a máte na roky vystaráno. Zakoupit můžete ZDE

DALŠÍ KOLEKCE

Pošlete nám mail