Vyvýšené záhony KOMBI

Vyvýšené záhony KOMBI

Kolekce KOMBI je naší nejprodávanější kolekcí. V namáhaných částech (rám a spojující hranoly) je vyrobena z modřínu, zbylá část výrobku je vyrobena z kvalitního severského smrku. Název kolekce KOMBI odráží hlavní výhodu této kolekce a to možnosti kombinace s jinými výrobky ze stejné kolekce. Tuto kolekci vyrábíme v různých tvarových a délkových provedeních. Je také možné si zadat vlastní rozměry u všech nabízených modelů. Cenu Vám poté vypočteme a vyvýšený záhon přivezeme a namontujeme v ceně dopravy.

TECHNICKÉ DETAILY

  • Výhodou našich vysokých záhonů je pevná konstrukce založená na spojení dřeva do dřeva bez použití vrutů plus ochranná barva, která spolu s masivním modřínem a severským smrkem zajišťuje maximální životnost. Konstrukce výrobku je spojením dřeva do dřeva pomocí drážky. Na spojení horního rámu a nosných hranolů používáme staré technologie čepu a dlabu, popř. spojení do drážky bez použití vrutů. V celé konstrukci nepoužíváme vruty a žádný spoj není viditelný.
  • Našim základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny/zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají. My to vidíme jinak, chceme se zpátky vrátit k podstatě věci, do doby kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl jen krátkodobým potěšením na rok nebo dva.

Nejdůležitější technologií je správný výběr dřeva a jeho ochrana. Dřevo je živá struktura a jako taková má mnohá úskalí a pravidla. Musíme vědět jaké dřevo, z jaké části kmene , jakou vlhkost potřebujeme a kdo dřevo připravuje, abychom si byli jisti, že dostaneme prémiovou kvalitu, kterou pro naše výrobky potřebujeme.

Ve všech našich vyvýšených záhonech je perfektně instalovaná chemicky stálá nopová folie pro absolutní ochranu dřeva, čímž prodlužujeme životnost výrobku. Variantně pak nabízíme i ANTI-HRABOŠ síť jako ochranu proti hlodavcům.

Materiál horního rámu je u kolekce KOMBI 25/67mm z modřínu a základní konstrukce z 45×45 mm tlustých hranolů opět z modřínu nebo sibiřského modřínu. Konstrukce horního rámu je vyrobena technologií čepu a dlabu pro maximální pevnost.

Strany jsou pak vyrobeny ze severského smrku.

Modřín nebo sibiřský modřín , který používáme, je pro danou kategorii zahradních květináčů nejlepší a nejtrvanlivější variantou. Modřín odolává díky své struktuře a smolnatosti nejlépe povětrnostním podmínkám a jeho životnost i bez údržby se udává až 30 a více let.

Absolutní výjimečnou možností našich vysokých záhonů je možnost doplnit záhon o pevné dno. Běžný vyvýšený záhon je bez dna aby došlo k propojení se zemí. To ovšem neplatí když je potřeba umístit záhon na betonový podklad, terasu, nebo jiné místo, které toto propojení vylučuje.

Proto jsme vyvinuli vlastní třívrstvé pevné dno z masivních hranolů, extrudovaného polystyrenu a nepromokavé fólie které doplňujeme o výpusť s filtrací s netkanou textilií které fungují jako odtok přebytečné srážkové vody.

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Použité barvy jsme testovali posledních 10 let , abychom našli co jsme hledali. Používáme speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům a jsou odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost a jednoduché oživení barev po 3-5 letech dalším nátěrem bez broušení.

Pro letošní rok jsme začali používat nové lepidla , které v našich trhových zkouškách jsou silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Díky našich zkušeností se statkem, kde je víceméně vše ze dřeva, jsme si vědomi, že údržba nesmí být zdlouhavá a komplikovaná. Proto jsme vyvinuli vlastní 4 složkovou tenkovrstvou lazuru, která díky své podstatě v přírodní olejové bázi se do materiálu nasaje a stačí naše výrobky jednou za 3-5 let jednoduše přetřít bez broušení. Celá akce pak trvá pár minut a máte na roky vystaráno. Zakoupit můžete ZDE

DALŠÍ KOLEKCE

Pošlete nám mail