Vyvýšené záhony KOMBI

Vyvýšené záhony KOMBI

Kolekce KOMBI je naší nejprodávanější kolekcí. V namáhaných částech (rám a spojující hranoly) je vyrobena z modřínu, zbylá část výrobku je vyrobena z kvalitního severského smrku. Název kolekce KOMBI odráží hlavní výhodu této kolekce a to možnosti kombinace s jinými výrobky ze stejné kolekce. Tuto kolekci vyrábíme v různých tvarových a délkových provedeních. Vyvýšené záhony dodáváme pro vaše pohodlí vždy ve 100% složeném stavu. Není tak třeba nic dále vrtat ani montovat. Záhon usadíte na své místo, naplníte zeminou a můžete sázet.

KONSTRUKCE

Výhodou našich vyvýšených záhonů je skutečně pevná konstrukce, která je založená na spojení dřeva do dřeva pomocí drážky, a to zcela bez použití vrutů. Ochranná barva pak zajišťuje pak záhonu maximální životnost. Na spojení horního rámu a nosných hranolů používáme staré technologie čepu a dlabu, popř. spojení do drážky bez použití vrutů. V celé konstrukci nepoužíváme vruty a žádný spoj tak není viditelný.

Naším základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny, zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají. My to vidíme jinak. Vracíme se zpátky k podstatě věci, do doby, kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl jen krátkodobým potěšením na rok nebo dva

TECHNOLOGIE

Nejdůležitější technologií je správný výběr dřeva a jeho následná ochrana. Dřevo je živá struktura a jako taková má mnohá úskalí a pravidla. Musíme tedy vědět jaké dřevo, z jaké části kmene, jakou vlhkost potřebujeme a kdo dřevo připravuje, abychom si byli jisti, že dostaneme prémiovou kvalitu, kterou pro naše výrobky potřebujeme.

Ve všech našich vyvýšených záhonech je nainstalovaná chemicky stálá nopová folie, která zaručuje absolutní ochranu dřeva a prodlužuje tak životnost výrobku. Variantně pak nabízíme i ANTI-HRABOŠ síť jako ochranu proti hlodavcům.

Delší záhony jsou pro max. pevnost vevnitř propojeny co metr vnitřní stěnou, která je také 100% obalena nopovou folií. Horní rám funguje jako zpevňující věnec. Tato technika zajištuje, že naše záhony mají absolutně pevný- stabilní tvar.

HORNÍ RÁM

Materiál horního rámu je u kolekce KOMBI 25/67 mm ze severského smrku a základní konstrukce z 45×45 mm tlustých hranolů. Konstrukce horního rámu je pro maximální pevnost vyrobena technologií čepu a dlabu. Strany záhonu jsou pak vyrobeny ze severského smrku.

STARÉ TRUHLÁŘSKÉ SPOJE

Hlavní výhodou našich vyvýšených záhonů je jejich konstrukce s použitím starých truhlářských spojů. Věříme v poctivou výrobu, respektujeme řemeslo a vyrábíme vše s respektem k přírodě tak, aby naše výrobky měly co nejdelší životnost.

V našich záhonech nepoužíváme vruty. Spojení pomocí vrutů na zahradě má omezenou životnost a velmi často se díky použití vrutů výrobek rozpadne. Naše výroba je poctivá truhlařina bez vrutů.

PEVNÉ DNO A NEREZOVÝ RÁM

Absolutní výjimečnou možností našich vyvýšených záhonů je možnost doplnit záhon také o pevné dno. Běžný vyvýšený záhon je beze dna, aby zde došlo k propojení se zemí. To ovšem neplatí v případě, kdy je potřeba umístit záhon na betonový podklad, terasu, nebo jiné místo, které toto propojení nedovoluje.

Z tohoto důvodu jsme vyvinuli vlastní třívrstvé pevné dno tvořené z masivních hranolů, extrudovaného polystyrenu a nepromokavé fólie, která je doplněna o výpusť s filtrací a netkanou textilií. Tento systém funguje jako odtok přebytečné srážkové vody.

Jako další variantu vyladění našeho výrobku nabízíme možnost doplnit záhon o nerezový rám, který zdvihne základnu nad vlhký podklad a ještě více prodlouží jeho životnost. Nerezová základna zároveň slouží jako ochrana před slimáky.

OŠETŘENÍ VÝROBKU

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Barvy, které používáme jsme testovali posledních 10 let. Používáme speciální 4 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné, a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům. Zároveň jsou také odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost. Po 3-5 letech můžete pak jednoduše dalším nátěrem a bez broušení oživit barvy.

Lepidla, která používáme jsou v našich trhových zkouškách silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.

Díky našich zkušeností se statkem, kde je víceméně vše ze dřeva, jsme si vědomi, že údržba nesmí být zdlouhavá a komplikovaná. Proto jsme vyvinuli vlastní 4 složkovou tenkovrstvou lazuru, která díky své podstatě v přírodní olejové bázi se do materiálu nasaje a stačí naše výrobky jednou za 3-5 let jednoduše přetřít bez broušení. Celá akce pak trvá pár minut a máte na roky vystaráno. Zakoupit můžete ZDE

DALŠÍ KOLEKCE

Pošlete nám mail