Květináče a truhlíky s plastovou vložkou

Květináče jsou vybaveny plastovými nožkami pro delší trvanlivost výrobku. Květináče jsou vybaveny vnitřní plastovou
vložkou. Vnitřní plastová vložka je vybavena přepadovým systémem pro správné zavlažování. Celý systém je navržen tak, aby voda popř. vlhká zemina nepřišla do kontaktu s dřevem a tím max. prodlužuje jeho životnost.

Květináče a truhlíky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního severského smrku. Jejich výroba je ruční s maximálním důrazem na kvalitu a zpracování. Jsou vyrobeny v České republice.

Truhlík je vybaven plastovými nožkami pro delší trvanlivost výrobku. Truhlík je tvořen 2 samostatnými truhlíky – dřevěný obal a plastový truhlík pro přímé zasazení květin. Vnitřní plastový truhlík je vybaven přepadovým systémem pro správné zavlažování.

Plastové nožky nebo stavěcí šroub je důležitým prvkem pro ochranu dřeva. Plastová část zvyšuje květináč/truhlík nad úroveň podkladu a tím zabraňuje stojící vodě narušovat strukturu dřeva.

Nejdůležitější technologií je správný výběr dřeva a jeho ochrana. Dřevo je živá struktura a jako taková má mnohá úskalí a pravidla. Musíme vědět jaké dřevo, z jaké části kmene , jakou vlhkost potřebujeme a kdo dřevo připravuje, abychom si byli jisti, že dostaneme prémiovou kvalitu, kterou pro naše výrobky potřebujeme.

Samostatnou kapitolou je pak ošetření dřeva. Použité barvy jsme testovali posledních 5 let , abychom našli co jsme hledali. Používáme speciální 3 složkové barvy na bázi přírodních olejů, které jsou pro přírodu neškodné a navíc ochrání výrobek proti všem škůdcům a jsou odolné proti UV a vodě. Výsledkem pak je mnohonásobně delší životnost a jednoduché oživení barev po 4-6letech dalším nátěrem bez broušení.

Našim základním přesvědčením je, že některé techniky a postupy již byly vymyšleny a jen díky globalizaci a nárokům na logistiku byly potlačeny /zapomenuty a díky pracnosti se už moc nepoužívají.

My to vidíme jinak, chceme se zpátky vrátit k podstatě věci, do doby kdy věci měly duši, kdy výrobek nebyl je krátkodobým potěšením na rok nebo dva.

Proto naše výrobky vyrábíme většinou tak jak se dělalo dříve. Příkladem jsou naše spoje dřeva do dřeva nebo spojení rámů květináčů na rozpor a čep v pokosu (obr 1 a 2). Tento spoj vyžaduje více operační výrobu, kterou jsme my vyladili k dokonalosti. Principem těchto spojení je, že spojení není závislé na síle, kvalitě lepidla, ale drží samo o sobě v drážce a vytváří tak dokonalý spoj.

Pro letošní rok jsme začali používat nové lepidla , které v našich trhových zkouškách jsou silnější než struktura dřeva. To ve výsledku znamená, že při zkouškách spíš povolí dřevo než spoj.