Proč je výhodné pořídit k rostlinám treláž?

Mohou být z kovu, plastu nebo ze dřeva. Používají se na připevnění popínavých rostlin nebo mohou sloužit jako dekorace na vašem domě či zahradě. Treláže se mohou používat samostatně, většinou se ale připevňují ke stěnám nebo vyšším zídkám. Snadno na ně připevníte popínavé rostliny, u kterých následně můžete ovlivňovat směr růstu dle vašich potřeb. Ideální jsou pro břečťan, plamének, vinnou révu nebo zimolez. Treláž ve spojení s popínavými růžemi, povijnicí nebo například s akébií může vytvořit nádhernou okrasnou dekoraci celé vaší zahrady.

K jejich výrobě se používají různé materiály, které mohou následně ovlivnit i potencionální připevněné rostliny. Kovové treláže jsou sice velmi pevné, ovšem v létě se vlivem sluníčka přehřívají a mohou květinám spíše ublížit. Plastové treláže dokážou zachovat svůj původní vzhled, jsou dostupné v nespočtu barev a je možnost si vybrat takovou, která bude minimálně rušit estetický dojem vaší zahrady. 

Dřevěné treláže vynikají svým krásným přírodním vzhledem a snadno se sladí s ostatním okolím. U těch mohutnějších a robustnějších je třeba sem tam provést drobnou údržbu. V dnešní době se vyrábí s již aplikovanou tlakovou impregnací, což znamená, že dřevo je proti plísni, vlhku a dřevokaznému hmyzu.

Naše treláže  vyrábíme z kvalitního masivního borovicového dřeva s již aplikovanou tlakovou impregnací proti vlhkosti. Díly jsou vytvářeny tak, že je zvládne dát dohromady opravdu kdokoliv. Všechny jsou vyráběny ručně a z kvalitního dřeva, které zaručuje dlouhou životnost a velkou pevnost. Na našem webu najdete nespočet různých hotových variant treláží pro každou zahradu. Navíc pokud je třeba, vyrobíme vše i na míru a podle vašich představ a požadavků. Stačí nás kontaktovat!