Jak na kvalitní dřevník?

Topná sezóna doslova klepe na dveře. Máte už přichystané dřevo a místo, kam ho uložit? Každý správný topič ví, že je potřeba na zimní období pořádné množství dřeva. Čím více, tím lépe. Když se nespotřebuje? To vůbec nevadí, přijde na něj řada další rok.

Je podstatné na něj mít i odpovídající prostory. V dnešní době může i dřevník u vaší chaty, chalupy nebo domu vypadat jako skvělý luxusní doplněk, krásně zdobit zahradu a zároveň plnit svou funkci.

Žádný se vám nikde nelíbí nebo vám nevyhovuje rozměry či barvou? Chcete zkusit něco jiného, něco více na míru? Naše dřevníky vyrábíme ručně a z kvalitního masivního dřeva, případně i z masivní oceli, které jsou aktuálně velmi populární k modernějším stavbám a domům.

Vyrábíme z prémiového borovicového, smrkového či modřínového dřeva. Všechny naše výrobky moříme ještě před složením a tím důkladně ošetřujeme každý záhyb výrobku a prodlužujeme tak jeho životnost. Nejlepší možnou variantu, kterou si můžete zvolit je dřevník z modřínu, je to velká investice do budoucna, protože odolá i těm nejhorším povětrnostním a přírodním vlivům. Ovšem u nás vyrábíme na míru, ať se už jedná o rozměry, barvu nebo druh dřeva a vše rádi přizpůsobíme vaší vizi a představě. Na přání nabízíme i pokrytí střechy jako pálenou tašku, plechovou střechu, polykarbonát nebo břidlicový šindel. S radostí vám naceníme váš rozměr, výběr střechy a podobně. Všechny naše výrobky vlastní certifikace FSC ®.  FSC ® certifikát potvrzuje, že dřevo, ze kterého vyrábíme bylo vytěženo a zpracováno férovým způsobem, vytěženo v certifikovaných lesích, kde je zajištěna obnova a ekologičnost celého procesu.

Jakou barvu si zvolíte je také na vás, mimo našich 5 základních barev vám rádi natřeme dřevník dle vašeho individuálního přání.

Naše dřevníky plní nejen svou praktickou část a disponují velkým úložným prostorem, ale stává se z nich i krásný designový doplněk pro vaši zahradu.

A jak si náš dřevník případně složíte sami? Máme pro vás pár užitečných kroků.

  1. Dřevník je dodáván lehce demontovaný… Podlaha v jednom kuse, střecha jako 1 kus, stojky zvlášť a smontované stěnové dílce. Střešní krytina do 3m délky je již namontována, u větších rozměrů dodáváme zvlášť kvůli celkové váze.
  2. První krok je vyrovnání podkladu, pokud nemontujete na zámkovou dlažbu nebo vyrovnaný podklad. Stačí podložit betonovými dlaždicemi a pomocí vodováhy podlahu jednoduše vyrovnat.
  3. Pomocí ocelových L profilů vystavte základní konstrukci dřevníku.
  4. Hranoly propojte horními vazníky (vruty 5/70 a 5/100).
  5. Vložte boční stěny.
  6. Pomocí připravených žebříků založte střechu a spojte ji s vazníky vruty
  7. U větších než 3 m dřevníků doporučujeme pokrýt šindele po instalaci pomocí papírových hřebíků. Šindel se dále propojí působením slunce.
  8. Pokud se vám při montáži podařilo poškodit nátěr, přetřete poškozená místa barvou.
  9. Vyfoťte a pošlete Vaše dílo, podělte se s námi o zkušenosti s montáží. Rádi je uveřejníme a vylepšíme.